Ilość poziomów określa ile kondygnacji ma budynek.
Rodzaj dachu: b/d
Ilość poziomów określa ile kondygnacji ma budynek.
Ilość wszystkich pokoi: b/d
Ilość poziomów określa ile kondygnacji ma budynek.
Ilość poziomów: z poddaszem
Ilość poziomów określa ile kondygnacji ma budynek.
Garaż: Tak
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja oraz propozycje materiałowe zastosowane w projekcie.
Dopuszczamy możliwość zmiany zastosowanych materiałów oraz rodzaju elementów konstrukcyjnych np. stropów, przy zachowaniu nie gorszych parametrów technicznych. Zgoda na wprowadzenie w/w zmian stanowi część dokumentacji technicznej.
Zmiany wprowadzane są przez architekta z uprawnieniami podczas adaptacji projektu. Na wszystkie inne zmiany w projekcie wyrażamy bezpłatną zgodę.
Energooszczędność
Szacunkowa wartość EP - dla założeń projektu typowego.
EP to wskaźnik zapotrzebowania budynku na nieodnawialną energię pierwotną.
Standard WT 2021 to lepsza izolacyjność termiczna ścian, podłóg, dachu oraz energooszczędna stolarka zewnętrzna.
Na wartość wskaźnika EP ma wpływ lokalizacja geograficzna (w zależności od uwzględnienia odpowiedniej stacji meteorologicznej otrzymamy różne wyniki, zależne od warunków klimatycznych panujących w tej części Polski, w której realizujemy inwestycję), zmiana założeń projektowych, czy też zmiana orientacji budynku względem stron świata.
Maksymalna wartość EP wymagana według Warunków Technicznych:
WT2017 - 95 [kWh/(m2*rok)]
WT2021 - 70 [kWh/(m2*rok)]
Rzut parteru
PARTER
100,01
1. Wiatrołap
3,77
2. Łazienka
3,10
3. Kotłownia
4,48
4. Łazienka
4,57
5. Pokój
9,82
6. Pokój
10,21
7. Garderoba
5,24
8. Pokój
10,21
9. Korytarz
5,74
10. Salon
28,13
11. Kuchnia
12,52
12. Spiżarnia
2,22
Rzut piętra
PARTER
100,01
1. Wiatrołap
3,77
2. Łazienka
3,10
3. Kotłownia
4,48
4. Łazienka
4,57
5. Pokój
9,82
6. Pokój
10,21
7. Garderoba
5,24
8. Pokój
10,21
9. Korytarz
5,74
10. Salon
28,13
11. Kuchnia
12,52
12. Spiżarnia
2,22
Przekrój
Obrys
Elewacje
Elewacja frontowa
Elewacja boczna
Elewacja boczna
Elewacja ogrodowa
Wyjątkowy projekt małej parterówki, który dołącza do coraz liczniejszej rodziny „Domów w kosaćcach”. Za sprawą bezokapowego dachu prosta bryła zyskała atrakcyjny wygląd nowoczesnej stodoły. Zwraca także uwagę nieszablonowym wykończeniem elewacji i efektownym przeszkleniem ściany szczytowej. Drewniana okładzina jest naturalnym, klimatycznym akcentem, który znakomicie koresponduje z grafitowym tynkiem oraz antracytowym pokryciem dachu. W projekcie zadbano o możliwość zaaranżowania atrakcyjnej, zadaszonej strefy tarasowej, przewidując funkcjonalny podcień, gdzie mieszkańcy mogą urządzić zewnętrzną jadalnię lub kącik kawowy. Dzięki otwarciu stropu do połaci dachowej nad salonem i jadalnią wnętrze zyskało na przestronności, a szerokie przesuwne przeszklenie podkreśla jego nowoczesny charakter i zwiększa możliwości aranżacyjne części wypoczynkowej. Kuchnia ma możliwość zastosowania wysokiej zabudowy oraz wyspy z dodatkowym blatem roboczym i barkiem śniadaniowym. Przewidziano przy niej także spiżarnię, która ułatwi przechowywanie produktów. W drugiej części domu zlokalizowano przytulną i zaciszną strefę nocną. Obejmuje ona trzy sypialnie, dwie z nich dysponują bezpośrednim wyjściem do ogrodu. Atutem projektu są liczne miejsca do przechowywania, we wszystkich sypialniach mieszczą się praktyczne szafy, a w pokoju rodziców przestrzeń ta jest wyjątkowo obszerna. Układ funkcjonalny domu obejmuje także dwie łazienki: mniejszą można wyposażyć w nowoczesny prysznic, w większej przewidziano wannę. Z kolei w gazowej kotłowni z powodzeniem można zorganizować praktyczną pralnię. „Dom w kosaćcach 9 (N)” wzbogaca kolekcje: projekty domów parterowych, projekty domów nowoczesnych, projekty domów z dachem dwuspadowym.